Kapēc nepieciešama specifikācijas izstrāde? Katras mājas lapas izstrādi ir ieteicams uzsākt ar specifikāciju. Specifikācija ietver informāciju par web izstrādes mērķiem, izstrādes termiņu un budžetu. Šajā bloga rakstā mēs esam apkopojuši galvenos faktorus, kas ir jāņem vērā specifikāciju izstrādē. 

Ievads par uzņēmumu un mērķi

Ir ieteicams uzsākt specifikācijas izstrādi ar plašu uzņēmuma aprakstu. Tas dos iespēju web izstrādes komandai daudz labāk iepazīt uzņēmuma darbības specifiku.  Šajā sadaļa ietver īsu uzņēmuma vēsturi, pakalpojumu aprakstu, uzņēmuma sasniegumus, darbinieku skaitu, finanšu rādītājus u.c. Padomā par to, kādi ir web izstrādes mērķi un, ko tu vēlies uzlabot esošajā web lapā.

 

Specifikācijas izstrāde: mērķauditorija

Tev ir jānodefinē mērķauditorija un tās vajadzības. Mērķauditorija ir tie cilvēki, kas izmantos Jūsu uzņēmuma mājas lapu. Tie var būt:

  • - Potenciālie klienti;
  • - Esošie klienti;
  • - Preses pārstāvji;
  • - Uzņēmuma darbinieki.

Specifikācijas izstrāde: mājas lapas struktūra

Ir saprotams, ka projekta izstrādes laikā situācija var mainīties, tomēr ir nepieciešams sākumpunkts, kurā ir ietverta informācija par mājas lapas arhitektūru un struktūru. Svarīgākais uzdevums ir pārliecināties par to, ka neviens no svarīgiem mājas lapas elementiem nav aizmirsts.

Specifikācijas izstrāde: prasības

Tehniskās prasības ir tas, kas apraksta to, ko realitātē darīs Jūsu uzņēmuma web lapa. Piemēram, vai mājas lapa būs statiska vai tā reaģēs uz mājas lapas apmeklētāju veiktajam darbībām. Kādas funkcijas mājas lapa piedāvās lietotājiem? Savukārt, ne-tehniskās prasības attiecas uz tādiem faktoriem kā mājas lapas lietojamība, mājas lapas drošība, web lapas ielādes ātrums un mājas lapas izmantošanas nosacījumi.

Secinājums

Web lapas specifikācijas izstrāde, kas ir balstīta uz iepriekš minētajiem faktoriem dos iespēju izstrādes komandai saprast to, kādai ir jābūt Jūsu uzņēmuma web lapai. Atcerieties, ka arī pēc mājas lapas publicēšanas tā nepārtraukti ir jāturpina uzlabot.

 


Ir aktuāla web lapas specifikācijas izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!