Jaunākās web iezīmes

Vai vēlies savu mājas lapu veidot un pārvaldīt pēc jaunākajām tendencēm? Interneta vidē ir parādījusies ļoti noderīga un izzinoša grāmata par mājas lapu un mobilo mājas lapu jaunākajām iezīmēm ( Web design and Mobile Trends for 2013), kuru visi interesenti var savā īpašumā iegūt bez maksas.

Taču šajā rakstā vari aplūkot galvenos secinājumus par mājas lapu izstrādes modernākajām tendencēm. Grāmatas autori norāda, ka ir grūti secinājumos apvienot visu informācijas esenci, tomēr kopumā no visa grāmatas teksta izceļas dažas no idejām un apgalvojumiem. Piemēram:

Brūss Lavsons saka: "Ja es apmeklēju vilciena kompānijas mājas lapu, es tik tiešām nevēlos lūkoties uz fotogrāfijām ar smaidīgu Ričardu Brensonu, es nevēlos lasīt kāda vilciena vadītāja autobiogrāfiju. Viss, ko pamatā vēlos noskaidrot ir vilciena atiešanas laiku un biļetes cenu."

Kārena Makgreina norāda: "Tu neizlemsi no kādas ierīces cilvēki apmeklēs tavas firmas mājas lapu. Cilvēki izlems."

Saimons Fosters stāsta: "Es vienmēr paturu prātā, vienalga, cik skaistu mājas lapas dizainu es izveidošu, vidusmēra interneta lietotājs tajā vēlēsies uzturēties aptuveni 10 sekundes."

Grāmatas izstrādes projektā tiek atklāta nepieciešamība veidot kvalitatīvu saturu un koncentrēties uz lasītāja skata punktu. Teju vai visi grāmatā intervētie eksperti atzina, ka pats svarīgākais ir veidot mājas lapas tā, lai tās būtu viegli pārskatāmas, tās spētu ātri strādāt, kā arī web lapas būtu iespējams ērti aplūkot no teju jebkuras ierīces (to skaits nemitīgi aug).

Grāmatā intervētie speciālisti atzīst, ka ir jāizprot un jākoncentrējas uz mērķauditorijas vēlmēm un pieejamās interneta piekļuves ierīces, cenšoties tiem nodrošināt saturu un dizainu augstākajā kvalitātē. Visas jaunākās web dizaina iezīmes, kuras tika apspriestas šajā grāmatā (Web design and Mobile Trends for 2013) kopumā veido trīs galvenos mājas lapas principus nākotnei: Uz satura vērsta mājaslapa, uz lietotāja pieredzi (UX) koncentrēta mājas lapa un dizaina vienkāršība.

1. mājas lapas satura prioritāte

Satura prioritāte būs visas galaktikas centrs. Satura nozīme ir visvairāk apspriestais grāmatas temats. Jebkurā gadījumā, saturam jābūt galvenajam mājas lapas stūrakmenim. Mājas lapas veidotājiem jāspēj radīt efektīvs, interneta vidē atrodams un uz vairākām platformām attēlojams saturs, kurš pie mērķauditorijas tiek nogādāts pēc iespējas atraktīvākā, bet saprotamā veidā.

2. Dizaina interaktivitātes vienkāršība

Vienkāršība ir nākamā paradigma. Vienkāršība ir vienīgais veids, kā mājas lapas saturu iespējams padarīt pieejamu no jebkuras ierīces nemainot kopīgo web dizaina izskatu. Satura stratēģijai, UX, lietojamībai, pieejamībai un vizuālajam dizainam jābūt pakļautiem tieši vienkāršības paradigmai.

3. Uz lietotāju centrēts dizains (UX - user expierence)

Lietotāja skata punkts un viņa pieredze (UX - user expierence), lietojot tavas firmas mājas lapu ir vitāli svarīgs punkts. Visi grāmatas veidotāji piekrīt, ka mājas lapa ir jāveido balstoties uz vienkāršību gan vizuālajā, gan interaktivitātes līmenī. Tradicionālās mājas lapas arvien vairāk centīsies pielāgoties mobilajām aplikācijām, jo tās sniedz daudz vienkāršāku un efektīvāku pieredzi mājas lapas lietotājiem.

4. Aplikāciju stila interakcija

Nākamo mēnešu laikā mēs būsim liecinieki iespaidīgam parasto mājas lapu transformācijas procesam. Parastās mājas lapas arvien vairāk stila un interakcijas ziņā sāks līdzināties mobilajām aplikācijām.

5. Parastajai un mobilajai mājas lapai būs viena versija

Responsīvs un adaptīvs saturs, mobilām un citām ierīcēm pieskaņots izmērs, izšķirtspējas neatkarība - visi šie termini ir pamats tam, ka nākotnē parastajai un mobilajai mājas lapai būs izstrādāta tikai viena mājas lapas versija.

Grāmatā intervētie eksperti norāda, ka mājas lapas dizains arvien vairāk kļūs responsīvs.

6. SVG un responsīva dizaina tehnikas

Arvien biežāk veidojot mājas lapas uz multi platformu versijām, tas dabīgi novedīs pie responsīvām dizaina tehnikām, kā piemēram SVG (Scalable Vector Graphics), Web burtu šriftiem, utt.

7. Vienkāršas krāsas un nekādu tekstūru sajaukumi

Galvenā web dizaina iezīme nākotnē būs vienkāršība, minimālisms, skaidrs mājas lapas izklājums, aplikācijas stila interfeiss, dizains koncentrēts uz burtu fontiem, mazāk dekorāciju, nav miksētu tekstūru interfeiss (skeuomorphism), "plakanas krāsas un stils" jeb krāsas bez toņu pārejām (flat colors). Viss iepriekš minētais ir izskaidrojums ar nepieciešamību ērti pieskaņoties responsīvajam dizainam un dažādām platformām.

8. Tehnoloģiju fleksibilitāte

Tehnoloģiju fleksibilitāte (agnostic) arī ir viena spēcīga web dizaina nākotnes iezīme.

Standarta mājas lapā mēs lūkojamies uz trijiem terminiem - HTML/CSS/ Javascript. Mājas lapa sastāv no liela skaita CSS versiju, formu, pielāgojamu filtru, efektu, 3D transformāciju daudzveidības.

Jāpiezīmē, ka nākotnē arvien vairāk uzsvars tiks likts uz Javasript saistībā ar aplikāciju attīstību. Taču, kad runa būs par efektiem, animācijām un filtriem, galvenais šajā web izstrādes izrādē būs CSS3.

Vēl viena lieta, kas izceļas web dizaina izstrādes nākotnē ir WebGl, sevišķi tas ir iezadzies lielo aģentūru redzes lokā.

9. Eksperimenti un inovācijas ierīču sensoros un interakcijā

Arvien vairāk attīstīsies mobilās iespējas, veidojot jaunu lietotāju interneta apmeklēšanas pieredzi, pētot ierīču sensorus un eksperimentējot ar skārienjūtīgajām un uz balsi vadāmajām tehnoloģijām.

10. Interese par objektiem

Drīz vien mums būs iespēja runāt ne tikai ar ledusskapjiem un televizoru, bet arī ar ierīcēm, kurām ir pavisam neliels LED ekrāns, iekšējām virtuves lietām, mašīnas salona pārvaldes rīkiem, utt. Arvien vairāk ierīces kļūst vadāmas ar balsi un kļūs stipri vien interaktīvākas. Un tehnoloģiju attīstība pie šī noteikti neapstāsies.

Tas bija ieskats jaunākajās mājas lapu un mobilo mājas lapu izstrādes tendencēs un tehnoloģijās. Kā jau iepriekš minēts plašāk par to visu vari izlasīt grāmatā "Web design and Mobile Trends for 2013", kuru vari lejuplādēt savā datorā bez maksas.


Saistītie raksti:

Ko varam gaidīt mājas lapu izstrādē 2013. gadā?

Responsīvais dizains zem lupas

Apdomā mobilās mājas lapas izveides iespēju!


 Lasīt vairāk: Mājas lapu izstrāde

Rakstā izmantotais informācijas avots: Svaigākās web dizaina iezīmes 2013


Radušies papildus jautājumi? Vēlies uzzināt vairāk par jaunākajām web dizaina tendencēm mājas lapu izstrādē? Jautā, mēs palīdzēsim!