Vai Jūsu uzņēmuma darbības rezultātus var ietekmēt kļūda izstrādātajās e-komercijas sistēmās? Varbūt Jūs vēlaties izveidot interneta veikalu, bet nezinat, ar ko sākt? Šajā bloga rakstā esam apkopojuši dažus svarīgus padomus, kas palīdzēs interneta veikala izstrādē vai pilnveidošanā.

Interneta veikals, interneta veikala izstrāde

Šī raksta mērķis nav palīdzēt ideāla interneta veikala izstrādē, bet sniegt priekšstatu par to, kas ir jāievēro interneta veikala izveidē. Kas ir nepieciešams, lai izveidotu interneta veikalu?

 • - Zīmols;
 • - USP jeb unique selling prpopsition;
 • - Mājas lapa;
 • - Produkti;
 • - Spēja apstrādāt pasūtījumus;
 • - Spēja pildīt savas saistības, piegādājot pasūtījumus;
 • - Kvalitatīvs uzņēmuma mājas lapas apmeklējums.

Ja Jūs spējas nodrošināt visus iepriekšminētos faktorus, tad Jūs esat  e-komercijas biznesa īpašnieks. Jūsu peļņa būs atkarīga no veiktajām izvēlēm, tomēr jau biznesa uzsākšanas laikā Jūs varat rēķināties ar nelielu peļņu. Lai optimizētu ieņēmumus, ir ieteicams novērst e-veikala vājās puses. Zemāk noskaties video, kas skaidro to, kas ir e-komercija. 

Video: kas ir e-komercija?

Svarīga piezīme: ar šo biznesa modeli ģenerēt peļņu nav viegli. Pat, ja sākumā jūsu ieņēmumi būs stabilu un nelieli, izdevumi pārsniegs ieņēmumus. pirms interneta veikala atvēršanas pārliecinieties par to, ka jūs spējat pārvaldīt uzņēmuma finanses, lai nepieciešamības gadījumā varētu samazināt nelietderīgos tēriņus. Interneta veikala izstrādes sākumposmā nav ieteicams aizrauties ar Google AdWords reklāmas izmaksām.

Interneta veikalu izstrāde: zīmols

Bieži vien gan interneta veikala zīmola nosaukums, gan mājas lapas domēna vārds ir vienāds. Jums ir jāpārliecinās par to, ka Jūsu uzņēmuma zīmols potenciālajiem klientiem rada vēlamās asociācijas par Jūsu uzņēmumu un piedāvātajiem produktiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “brand elements”

Zīmola ietekme uz interneta veikala attīstību. 

Pirms izvēlēties zīmola vārdu, ir ieteicams noskaidrot to, kā pareizi izvēlēties domēna vārdu.

Interneta veikalu izstrāde: konkurētspējīgā priekšrocība

Ir jābūt vismaz vienam pamatotam iemeslam, kādēļ potenciālajam klientam ir jāizvēlas Jūsu, nevis Jūsu konkurenta interneta veikals. Atcerieties, ka pašlaik klientu izvēle ir pārāk plaša, interneta vidē ir tūkstošiem līdzīgu e-veikalu. Zemāk ir atspoguļoti svarīgākie elementi, kas ir jāiekļauj interneta veikala izstrādē. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “e-commerce development”

Izstrādājot interneta veikalu ir jāņem vērā šie elementi. 

Tas norāda uz to, ka Jums ir nepieciešams izveidot jūsu uzņēmuma mārketinga plānu. Neveltiet tam pārāk daudz laika. Ir gandrīz neiespējami ar pirmo reizi izveidot perfektu mārketinga stratēģiju, kas pārspēs visus jūsu konkurentus. Izvēlieties vienu no mārketinga pieejām un to laika gaitā pielāgojiet.

Interneta veikalu izstrāde: mājas lapas izstrāde

Ja Jūs ikdienā izmantojat jaunākos tehnoloģiskos risinājumus, jūs noteikti esat informēts par to, kā darbojas e-komercijas mājas lapas. Ja, nē, tas šķiet pārāk sarežģīti. E-biznesa risinājumus ir nepieciešams padarīt ērtākus. Jūs taču nedomājat, ka interneta veikala apmeklētājs kaut ko iegādāsies, ja jūs mājas lapā izvietosiet vienkāršu, bet nepārskatāmu produktu sarakstu?

Attēlu rezultāti vaicājumam “ecommerce website”

interneta veikala izstrādes risinājumi. 

Interneta veikalu izstrāde: produkta izvēle

Jums ir jāizvēlas ne tikai uzņēmuma nosaukums un mājas lapas domēna vārds, bet arī produkti, kurus pārdosiet. Ja Jūs neesat pārliecināts par to, kādus produktus pārdot, izmantojiet vienu no šiem ieteikumiem:

 • - Izvēlieties lokāli pieejamus produktus, kurus jūs varat pārdot jebkur;
 • - Izvēlieties digitālos produktus, piemēram, e-grāmatas, kuras nav pieejamas jebkur vai to izgatavošana ir ātra.

Interneta veikalu izstrāde: norēķinu veidi

E-komercijas risinājumos, pircējiem ir jāpiedāvā iespēja produktu iegādāties turpat, mājas lapā. Jūs varat gan  izmantot plaši atpazīstamo PayPal, gan mājas lapas izstrādes laikā, integrēt citus maksājuma risinājumus.

Attēlu rezultāti vaicājumam “ecommerce payments”

Droša bankas konta izmantošana iepērkoties interneta veikalā. 

Interneta veikalu izstrāde: loģistika

Ikviens steidzas, dzīves ritms ir kļuvis daudz ātrāks, tādēļ jūsu klients nevar gaidīt mēnešiem ilgi, līdz viņa pasūtījums tiks piegādāts. Jums ir jāpadomā par loģistiku. Zemāk iesakām aplūko e-komercijas procesu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “ecommerce website payments”

Interneta veikala produktu dzīves cikls. 

Jūsu alternatīvas:

 1. - Ja Jūs esat izvēlējies digitālos produktus, jūsu uzdevums ir izveidot mehānismu, kas dotu iespēju tās piegādāt automātiski.
 2. - Ja jūsu pasūtījumu apjomi ir zemi, produktu ir ieteicams piegādāt personīgi, vienas dienas laikā. Ja jūsu ienākumi ir neregulāri, nav ieteicams izvēlēties sadarbību ar produktu piegādes uzņēmumiem. Jūs klientus varēsiet piesaistīt ar zemākām cenām.

Interneta veikalu izstrāde: Google AdWords reklāma

Jūs noteikti zināt par to, ka pašlaik ir iespējams izmantot  ļoti daudzus mārketinga veidus jaunu klientu piesaistē. Piemēram, SEO, affilate mārketingu, linku veidošanu, kā arī citus tradicionālus un netradicionālus mārketinga veidus.  Sākumā ir ieteicams pievērsties pārdomātām Google AdWords reklāmas kampaņām. Zemāk aplūko dažus no mārketinga veidiem. 

Attēlu rezultāti vaicājumam “marketing types”

Mārketinga veidi. 

Interneta veikalu izstrāde: secinājums

Pēc tam, kad Jūs būsiet pārdomājis visus iepriekšminētos faktorus, varēsiet sagaidīt pirmos interneta veikala klientus.  Atkarībā no jūsu pieņemtajiem lēmumiem, jūsu mājas lapas apmeklējums patstāvīgi pieaugs. Līdz ar to pieaugs arī konversijas līmenis.


Lasīt vairāk: interneta veikals


Rakstā izmantotais informācijas avots: viss par interneta veikalu un tā izstrādi


Saistītie raksti:

Izstrādā brīnišķīgu un veiksmīgu interneta veikalu

Interneta veikals ar spēcīgu SEO

Kā izveidot interneta apģērbu veikalu?

Padomi veidojot pārliecinošu interneta veikalu

2016.gada tendences interneta veikalu izstrādē


Interesē interneta veikala izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!