Iespējams, Jūs kādreiz esiet aizdomājies par to, kādēļ uzņēmumam ir nepieciešama mājas lapa. Arī Stīvs Džobss jautāja "kādēļ". Viņa vadītajā uzņēmumā daudz kas tika veikts savādāk. Ikviens, sākot no inženieriem līdz pat grāmatvežiem, visu darīja savādāk, jo pirms tam Džobss bija vaicājis, kādēļ viņi dara tieši tāpat kā citi. Un atbildēja: "Labi, tas, kā to dara visi pārējie nav pietiekami labi". 

Mājas lapas izveide

Jaunie uzņēmēji pirms biznesa uzsākšanas aizdomājas par to, vai un kādēļ viņu uzņēmumam ir nepieciešama mājas lapa. Vai mājas lapu var izstrādāt vēlāk vai tā ir jāveido pirms biznesa uzsākšanas. Arī šodien daudziem uzņēmumiem nav izveidotas mājas lapas vai jau esošās ir novecojušas. Lai atbildētu uz šo jautājumu zemāk esam apkopojuši sarakstu ar iemesliem, kādēļ Jūsu uzņēmumam ir nepieciešams izstrādāt mājas lapu.

Video: kas ir mājas lapas izveide?

Mājas lapas izstrāde - kādēļ tā ir nepieciešama?

Mājas lapas izveide - tiešsaistē pieejams buklets #1

Uzņēmumi tērē miljonus, lai izveidotu kvalitatīvus bukletus un vēlāk tos izplatītu. Mājas lapas izveide Jums var palīdzēt izlaist šo soli Jūsu biznesa popularizēšanā. Kādēļ? Jūsu potenciālie klienti var uzzināt par Jūsu uzņēmumu un piedāvātajiem produktiem tiešsaistē. Arī tad, ja jūsu klientu piesaistes aktivitātes tiek balstītas uz personīgajiem kontaktiem, cilvēki, kuriem ir ieteikts Jūsu produkts, vēlēsies uzzināt par to vairāk. Kādēļ šī mērķa realizēšanai neizmantot mājas lapu?

Mājas lapas izveide - jauni klienti #2

Vairāk nekā 2.4 miljardi pasaules iedzīvotāju katru dienu izmanto internetu. No tiem 90% vismaz vienu reizi ir iegādājušies preci internetā vai pēdējo 12 mēnešu laikā sazinājušies ar uzņēmumu. Iedomājieties, ja jūsu uzņēmumam nebūtu mājas lapas, cik daudz potenciālo klientu dienā, mēnesī un gadā jūs pazaudētu? Lieki piebilst, ka ļoti daudz.

Mājas lapas izveide - biznesa vērtība #3

Vai Jūs esat aizdomājies par kredītu biznesa attīstībai vai esat to nesen ieguvis? Jūs zināt, ka šobrīd kredītu ieguve ir sarežģīta. Bankas pārstāvis var lūgt parādīt jūsu uzņēmuma mājas lapu, tai ir jābūt perfektai ar labu dizainu.  Jūsu biznesa vērtība nav svarīga tikai bankas darbiniekam, bet arī Jūsu esošajiem vai topošajiem biznesa partneriem, klientiem un darbiniekiem.

Mājas lapas izveide - ietekme #4

Jūsu uzņēmuma mājas lapu ikdienā var aplūkot vairāki tūkstoši cilvēku. Izmantojot mājas lapu Jūs varat ietekmēt cilvēku pirkumu lēmumus, ka arī viņus izglītot.  Šāda veidā Jūs varat arī palielināt zīmola atpazīstamību.

Mājas lapas izveide - paveiktā demonstrēšana #5

Jūs noteikti esat pieredzējis to sajūtu, kad cilvēki jeb potenciālie klienti atpazīst Jūsu uzņēmumu un Jūsu paveiktos darbus? Jūsu mājas lapā ir vērtīgi iekļaut paveikto darbu portfoilio, lai parādītu potenciālajiem klientiem to, ko jau esat paveikuši.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website portfolio examples”

Mājas lapas izveide - portfoilio piemērs. 

Mājas lapas izveide - biznesa mērķu sasniegšana #6

Jūs neesat kļūdījies, mājas lapas izveide palīdz biznesa mērķu sasniegšanā. Ja Jūs regulāri papildināsiet un atjaunosiet mājas lapas saturu, atkārtotie mājas lapas apmeklētāji uzzinās vairāk par Jūsu biznesu un izrādīs lielāku interesi pirkumu veikšanā. Mājas lapas apmeklētāji var palīdzēt izvirzīto biznesa mērķu sasniegšanā.

Mājas lapas izveide - zemas biznesa uzsākšanas barjeras #7

Vai Jūs kādreiz esat vēlējies izveidot peļņu nesošu biznesu? Tagad Jūs to varat izdarīt arī virtuālajā vidē. Patiesībā, ja sākumā izmantosiet bezmaksas mājas lapu, jums par tās izmantošanu nekas nebūs jāmaksā.

Mājas lapas izveide - 24 stundas diennaktī #8

Jūsu uzņēmuma izveidotā mājas lapa darbosies 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā, nepārtraukti. Jūsu uzņēmuma pakalpojumi klientiem būs pieejami jebkurā laikā, kad viņiem to vajadzēs.

Mājas lapas izveide - komunikācija ar klientu #9

Izmantojot mājas lapas sniegtās priekšrocības, Jūs varat izvēlēties Jūsu uzņēmuma mērķauditorijas vajadzībām atbilstošāko komunikācijas veidu. Ja mājas lapā ir ietverts blogs vai jaunumu sadaļa, Jūsu klienti daudz ātrāk uzzinās par jaunākajiem piedāvājumiem, produktiem, akcijām, pasākumiem vai jebkuru citu darbību.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website blog example”

Mājas lapas izveide - blogs. 

Mājas lapas izveide - mārketings #10

Internets ir būtiski mainījis klientu paradumus un ietekmējis pirkuma lēmuma pieņemšanas metodes. Interneta attīstība izveidoja mārketingu tādu, kāds tas nav bijis vēl nekad iepriekš. Pateicoties mazbudžeta mārketinga stratēģiju izmantošanai, Jūsu izveidotā mājas lapa var piesaistīt ne tikai jaunus klientus, bet arī jaunus sadarbības partnerus.

Mājas lapas izveide - atbalsta sniegšana klientiem #11

Izmantojot mājas lapu jūs ievērojami varat samazināt klienta atbalsta funkciju veikšanai paredzēto izmaksu apjomu. jūs mājas lapā varat iekļaut pieteikšanās vai rezervēšanas funkcijas, visbiežāk uzdoto jautājumu apkopojumu u.c. funkcijas, kuras ir nozīmīgas Jūsu biznesam. padomājiet par to, ko dara un ko nedara Jūsu konkurenti.

Mājas lapas izveide - email@mywebsite.com #12

Mēs visi zinām to, ka, lai izveidotu zīmolam atbilstošu e-pasta adresi nav nepieciešama atsevišķa mājas lapa. Bet, ja mājas lapā ir ietverta ne tikai kontaktforma, bet jau minētais e-pasts, to potenciālajam klientam ir vieglāk atcerēties, kā arī tas izskatās daudz profesionālāk. Iespējams, jums patīk Jūsu esošais e-pasts - steveman99286534@gmail.com, tomēr tas neradīs potenciālajiem klientiem uzticību.

Mājas lapas izveide - preses relīzes #13

Jūs noteikti domājat, ka tas izklausās dīvaini, tomēr tā nav. Jūs varat izveidot un publicēt preses relīzes par jūsu biznesa aktivitātēm, tomēr, lai šo mērķi sasniegtu, būs nepieciešama mājas lapa. Iedomājieties, uzņēmumi, par kuriem neviens nav dzirdējis, var sasniegt vienu miljonu Youtube skatījumu. Tas viss pateicoties preses relīzēm, kuras ieinteresēja potenciālos klientus.

Mājas lapas izveide - neatkarība #14

Kāda ir vislabākā atbilde uz jautājumu: "Kādēļ Jūsu uzņēmumam ir nepieciešama mājas lapa?" Mājas lapa ir nepieciešama, lai iegūtu neatkarību no sociālajiem tīkliem un varētu attīstīt Jūsu biznesa ideju.

Mājas lapas izveide - jebkura tēma vai hobijs #15

Vai Jums patīk sports? Ko Jūs domājat par baletu, alternatīvajām dejām, fotografēšanu, brīvdienām, mašīnām, zinātni vai dzīvniekiem? Iespējams jums ir biznesa ideja, kuru vēlaties īstenot. Interneta vidē ir neierobežota vieta nišas blogiem, kas var piesaistīt mājas lapas apmeklētājus un palīdzēt gūt peļņu. Izvēlieties, to, kas jūs interesē un rakstiet par to.

Mājas lapas izveide - saziņa ar web izstrādātājiem #16

Viena neliela piezīme, ja Jūs esat mājas lapas īpašnieks, bieži vien Jūs sevi dēvējat par interneta meistaru. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Jums ir nepieciešama mājas lapa, lai sazinātos ar potenciālajiem sadarbības partneriem vai biznesa klientiem.

Mājas lapas izveide - mājas lapa dod balsi #17

Vai Jūs kādreiz esat runājis ar kādu un sacījis šādi: "es par to esmu uzrakstījis rakstu, tomēr tas nav galvenais!" Tas izklausās lieliski! Bieži vien cilvēki nevēlas strīdēties ar jums par to, kas ir uzrakstīts mājas lapā. Mājas lapā rakstītais dod jums iespēju paust viedokli un par to nejust nosodījumu.  Ja kāds mājas lapā ir uzrakstījis komentāru, kas Jūs neapmierina, Jūs to varat izdzēst un neievietot mājas lapā.

Mājas lapas izveide - biznesa vadīšana tā, kā Jūs vēlaties #18

Ja jūs esat biznesa īpašnieks un jūsu uzņēmumam ir izstrādāta mājas lapa, jums nav nepieciešamas atļaujas no jūsu priekšnieka vai juristiem. Jūs varat darīt visu, ko uzskatāt par nepieciešamu biznesa attīstībai.

Mājas lapas izveide - konkurence un tirgus daļa #19

Vai Jūs kādreiz esat vēlējies izveidot biznesu nezinot kā konkurēt ar tirgus līderiem un veiksmīgākajiem nozares uzņēmumiem? Vai ir kāds nepārspējams uzņēmums? Ja jūs izveidosiet pievilcīgu mājas lapas dizainu, kā arī izveidosiet mājas lapas izmantošanas stratēģiju, Jūs varat veiksmīgi konkurēt ar šiem uzņēmumiem. Jūs uzreiz nevarat izveidot vēl iespaidīgāku uzņēmumu, bet varat samazināt plaisu starp jūsu un viņu uzņēmumiem.

Mājas lapas izveide - nepārprotama uzticamība #20

Vai Jūsu pārdošanas komandai kādreiz ir radušās grūtības pārdošanas mērķu izpildē? Iespējams, jūs neesat panākuši vienošanos ar kādu patiesi noderīgu klientu. Izstrādājot kvalitatīvu mājas lapu ar viegli saprotamu navigāciju, Jūs  varat ievērojami paaugstināt potenciālo klientu uzticamību Jūsu zīmolam. Jūs potenciālajiem klientiem paskaidrojat to, kas Jūs esat, kā arī paaugstināt iespēju, ka kārotais klients noslēgs ar jums līgumu (tas visbiežāk notiek šajā fāzē).

Mājas lapas izveide - jauna nodarbošanās #21

Šis punkts vairāk ir attiecināms uz individuālā darba veicējiem vai mikrouzņēmumiem.  Jūs nekad nezināt to, kas notiks tālāk un kā tehnoloģiju attīstība ietekmēs Jūsu vai Jūsu uzņēmuma darbu. Jūsu mājas lapa var palīdzēt ne tikai biznesa attīstībā, bet arī Jūsu profesionālajā izaugsmē. Ārzemēs, HR speciālisti lielu uzmanību pievērš CV noformējumam, iespaidīgi izskatās tie CV, kas tiek veidoti kā mājas lapas. Iespējams ir vērts par to padomāt.

Mājas lapas izveide - personiskā un biznesa lapa

Kāda ir galvenā atšķirība starp privāto un uzņēmuma mājas lapu? Galvenā atšķirība starp privātpersonu un korporatīvo web lapu ir tā, ka privātpersonas vai nelieli ģimenes uzņēmumi bieži vien izvēlas mājas lapu neveidot vai tās uzturēšanai izmanto pieejamos bezmaksas risinājumus. Pretēji tam, korporatīvās vai mārketinga mērķiem paredzētās mājas lapas tiek veidotas ar mērķi pārdot produktu vai pakalpojumu. Pašlaik gandrīz visiem uzņēmumiem ir izveidotas mājas lapas.

Mājas lapas izveide - personiskā lapa

Kas ir privātpersonu mājas lapas? Arī privātpersonas vai ģimenes, kas nav saistītas ar konkrētu organizāciju var izveidot un uzturēt mājas lapu. Cilvēki personiskās mājas lapas veido dažādu iemeslu dēļ. Daži veido mājas lapas ar mērķi piesaistīt potenciālos darba devējus, bet citi vēlas dalīties ar iegūto dzīves pieredzi.

Attēlu rezultāti vaicājumam “personal website examples”

Mājas lapas izveide - personiskās mājas lapas piemērs. 

Mājas lapas izveide - biznesa mājas lapa

Kas ir uzņēmuma mājas lapas? Uzņēmuma jeb korporatīvās mājas lapas satur informāciju, kas nepieciešama produkta pārdošanai vai veiksmīgai virzīšanai mērķa tirgū.  Pašlaik gandrīz visiem uzņēmumiem ir izveidotas mājas lapas. Daži no uzņēmumiem specializējas e-komercijā jeb produktu vai pakalpojumu pārdošanai internetā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “best corporate website examples”

Mājas lapas izveide - labākās uzņēmumu web lapas. 

Mājas lapas izveide - labākie mājas lapu paraugi

Mājas lapas izveide - web lapa nr.1

Robin Mastromarino

Robin Mastromarino izveidotā personīgā mājas lapa. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.2

Gitman Bros

Gitman Bros izveidotā interneta veikala sākumlapa. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.3

Ben Lukas Boysen

Ben Lukas Boysen izveidotās mājas lapas sākumlapa. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.4

Edita’s Casting

Edita’s Casting izveidotās mājas lapas sākumlapa.

Mājas lapas izveide - web lapa nr.5

Sergey Makhno

Sergey Makhno izstrādātās mājas lapas sākumlapa. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.6

Aaron Porter

Aaron Porter mājas lapas sākumlapas animācija. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.7

Spring/Summer Studios

Spring/Summer Studios izveidotas mājas lapas sākumlapas animācija.

Mājas lapas izveide - web lapa nr.8

Robby Leonardi

Robby Leonardi izveidotās mājas lapas sākumlapas animācija. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.9

UVE - Rooms & Wine Bar

UVE - Rooms & Wine Bar izveidotās mājas lapas sākumlapas animācija. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.10

Tio Luncín

Tio Luncín izveidotās mājas lapas sākumlapas animācija. 

Mājas lapas izveide - web lapa nr.11

Before Beauty Bar

Before Beauty Bar izveidotās mājas lapas sākumlapas animācija. 

Mājas lapas izveide - secinājums

Tātad...kādēļ Jūsu uzņēmumam ir nepieciešama mājas lapa? Vai pēc šī bloga raksta izlasīšanas Jūs varat nosaukt vismaz dažus iemeslus, kādēļ Jūsu uzņēmumam nav nepieciešama mājas lapa? Jūs esat aplūkojuši arī divpadsmit labākos mazo nišas uzņēmumu mājas lapu dizaina animācijas piemērus, kuri ir veiksmīgi piesaistījuši potenciālo klientu uzmanību.

Jūsu konkurentu izstrādātās mājas lapas dizains nav arguments tam, lai Jūsu uzņēmuma mājas lapā iekļautu vai neiekļautu konkrētus elementus. Labāk padomājiet par citiem aspektiem. Kādā veidā jūsu mājas lapa var palīdzēt sasniegt Jūsu biznesa mērķus? Vai tā ir apbrīnojama mājas lapas funkcionalitāte? Nav šaubu. Vai tas ir mājas lapas unikālais dizains? Vai ir kāds veids, kā noteikt to, kas būs saistošs Jūsu esošajiem vai potenciālajiem klientiem? Padomājiet par to.


Lasīt vairāk: mājas lapas izstrāde


Rakstā izmantotie informācijas avoti:

12 lieliski mājas lapas dizaina piemēri.

Personīgā un biznesa mājas lapa - galvenās atšķirības.

Kādēļ uzņēmumam ir nepieciešama mājas lapa?


Saistītie raksti:

Specifikāciju izstrādes process

Jautājumi, kurus uzdot mājas lapas izstrādātajam

Kā mājas lapa var palīdzēt Tavam biznesam?

7 rupjas kļūdas mājas lapu izstrādē

Cik maksā mājas lapas izstrāde?

Kas ir mājas lapas lietotāju pieredze (user experience)?

Kas būtu jāņem vērā pirms izstrādāt mājas lapu?


Interesē uzņēmuma mājas lapas izveide? Jautā, mēs palīdzēsim!