Mūsdienās daudzi uzņēmumi saskaras ar grūtībām pareizi noformēt un izvietot informāciju uz papīra. Dažiem tas izdodas, dažiem tomēr nē. Rakstā esam apkopojuši padomus, kas palīdzēs izstrādāt veidlapas.

Veidlapu izstrāde: auditorija un informācija

Klientu lojalitātes kartes ir lielisks līdzeklis, ar kura palīdzību ir iespējams iegūt vērtīgu informāciju par klientiem. Tikai, kādu informāciju Tu vēlies iegūt? Cik daudz klientu jāapjautā un, kāda ir šo atbilžu ticamības pakāpe. Nepareizi, nesaprotami un apgrūtinoši jautājumi, nesaprotami aizpildāmas formas radīs mērķauditorijai nevēlēšanos to aizpildīt.

Attēlu rezultāti vaicājumam “printed forms examples”

Veidlapu izstrāde: vienkāršu veidlapu piemērs.

Veidlapu izstrāde: veidlapas dizains

Šķiet, ka nav būtiski padomāt gan par veidlapas noformējumu, gan funkcionalitāti. Izveidotajā dokumentā šķiet, ka viss ir lieliski, tomēr ir nepieciešams padomāt par to, vai lietotājs varēs atvēlētajā laukumā ierakstīt visu nepieciešamo informāciju un dizaina elementi atbilstoši papildinās uzņēmuma zīmolu.

Veidlapu izstrāde: tipogrāfija

Ir jāatceras, ka veidlapas dizainam ne tikai jāatbilst uzņēmuma zīmolam, bet arī ir jābūt viegli salasāmam un aizpildāmam. Padomā par veidlapā izmantoto fontu un aizpildīšanas vietu. Šīs nianses ir tās, par kurām visbiežāk tiek aizmirsts, vai tās tiek atklātas tad, kad to labošana prasa lielus resursus.

Attēlu rezultāti vaicājumam “printed forms best design examples”

Viens no aizpildāmas formas piemēriem.

Veidlapu izstrāde: funkcionalitāte

Vai šī forma ir daļa no atgriezeniskās saites? Vai klients to aizpildīs un atsūtīs atpakaļ? Kāds ir veidlapas izmērs? Vai tā ir rediģējama PDF veidlapa? Šie un citi ir vissvarīgākie jautājumi, uz kuriem ir jāatbild veidlapas izstrādes laikā, jo tie ietekmē gala rezultātu: veidlapas dizainu, veidu un izveides mērķi.

Veidlapu izstrāde: secinājums

Vēl joprojām daudzi uzņēmumi savā darbā izmanto printētās veidlapas. Tās var būt gan pieteikuma formas, gan sarežģīti juridiskie dokumenti. Arī šo dokumentu noformējumā zīmolam ir nozīme! Veidlapu izveides pamācības būs nepieciešamas tik ilgi, cik ilgi eksistēs drukātās veidlapas un pieprasījums pēc tām.


Lasīt vairāk: logo un firmas stils


Rakstā izmantotais informācijas avots: 5 padomi veidlapu izstrādē


Saistītie raksti:

Iedvesmojoši bukleta paraugi

Katalogu maketēšana: noderīgi padomi

Bukleta veidošana: kā izveidot labu bukletu?

Noderīgi padomi prezentācijas veidošanā


Ir aktuāla veidlapu izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!