Business card

Arī interneta vidē izskatam ir nozīme. Tāpat kā biznesa tikšanās laikā Jūs radiet iespaidu par savu kompāniju ar uzvalku, manierēm un kopto ārieni, tā arī uzņēmuma vārdu un zīmolu globālajā tīmeklī pārstāv neviens cits kā Jūsu firmas mājas lapa.

Mājas lapa ir kā uzņēmuma vizītkarte, kuru jebkurš pēc sirds patikas var izlasīt, meklējot ar Jūsu nozari saistītos pakalpojumus vai produktus. Tomēr, kā saprast, kādu globālā tīmekļa vizītkartes dizainu, lai izvēlēties savai firmai? Kā nenokļūdīties un saprast, kāds izskats interneta vidē par uzņēmumu radīs spilgtāko, labāko un profesionālāko iespaidu?

Mājas lapas dizaina izstrādē pamatā ir jāatceras tikai trīs aspekti, kuri veido veiksmīga uzņēmuma kopējo web dizaina izskatu.

Ņem vērā, kas aplūkos uzņēmuma mājas lapu

Jebkuram labam un profesionālam web dizaineram ir jāzina, kas konkrēto mājas lapu pamatā aplūkos. Ir jāņem vērā auditorijas vajadzības un īpatnības, lai tieši viņiem padarītu mājas lapas aplūkošanu par ērtu un patīkamu pasākumu. Nepieredzējuši dizaineri drīzāk liks mājas lapas saturam lēkāt, mirgot un kustēties tik nekoordinēti, ka pat pacietīgākais interneta vides lietotājs izvēlēsies tāda tipa mājas lapu neaplūkot.

Mājas lapas izstrādes sākumā ir jāsaprot, ko vēlas tava biznesa mērķauditorija, tādā veidā saprotot, kas mājas lapā ir jāizceļ un, kāda informācija varbūt jāatstāj otrajā plānā.

Mājas lapas vienkāršība ir tās elegance

Grafiskajiem elementiem un to izvietojumam ir būtiska loma mājas lapas kopējā izskata veidošanā. Mājas lapas vizuālā pievilcība nozīmē ko vairāk par krāšņiem grafiskajiem elementiem vai elpu aizraujošām fotogrāfijām. Visiem mājas lapas elementiem ir jābūt saskaņotiem un jāpapildina vienam otru, nevis jāizskatās kā atsevišķiem un nesaderīgiem laukumiem. Gan navigācijai, gan galerijām, gan ikonām, gan teksta laukumiem ir jābūt veidotiem vienotā stilā, ar saskaņotām krāsām, lai radīt patīkamu vizuālo priekšstatu un profesionālu iespaidu par kompāniju kopumā.

Vienkāršs mājas lapas dizains ir ne tikai ir daudz tīkamāks lasītāju acīm, bet arī mājas lapas ielādes ātrums ir daudz ātrāks, neliekot Jūsu esošajiem un potenciālajiem klientiem lieki tērēt savu laiku. 

 

Mājas lapa ir nekam nederīga, ja to nav iespējams atrast

SEO (Search Engine Optimization) jeb meklētājprogrammu optimizācija ir kā viena no galvenajām lietām, kas būtu jāņem vērā, veidojot mājas lapas dizainu. Web dizainers, kurš saprot, ka augstas pozīcijas interneta lielajos meklētājos ir ļoti nozīmīgs faktors biznesa attīstības veicināšanā, veidos tādu mājas lapas dizainu un galveno sadaļu nosaukumus, lai tie parādītos Googlē pirmajās vietās, kad interneta lietotājs meklēs ar jūsu biznesa nozari saistītos atslēgvārdus.

Tie ir tikai pamatvirzieni, kas jāņem vērā sākot izstrādāt sava uzņēmuma interneta vizītkarti. Pašā web dizaina izstrādē, protams, pastāv vēl vairāki elementi, kuri ir jāņem vērā veidojot skaidru, veiksmīgu un vizuāli saprotamu uzņēmuma mājas lapu. Aplūko SEM bloga sadaļas web dizains vai mājas lapu izstrāde, kur vari atrast vairākus rakstus un padomus uzņēmuma mājas lapas izstrādē.


 Lasīt vairāk: Mārketinga pieejas

Rakstā izmantotais avots: Labs web dizains kā  būtisks mārketinga instruments


Ir aktuāla web dizaina izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!