Mājas lapas izstrādes tendences 2018

Vai Jūs esat dzirdējis par to, ka internets nepārtraukti turpina attīstīties. Pirmās pālrūkprogrammas un pirmās mājas lapas deva iespēju popularizēt internetu. Kopš tā laika ik gadu tiek radītas jaunas koncepcijas un idejas, kā arī prognozētas tendences.

Viena no svarīgākajām atziņām, kuru web izstrādātāji ir apguvuši šo pārmaiņu un tendenču laikā ir tas, ka mājas lapas veiksmes pamatā ir spēja pielāgoties nevis plūst pa straumi.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka Jums, neatkarīgi no tā, vai nākamajā gadā ir plānots izstrādāt jaunu mājas lapu, ir jāizpēta nākotnes tendences un jāsaprot tas, kādā veidā tās ir iespējams integrēt uzņēmuma attīstības stratēģijā. Jums tas ir jāizdara ātrāk nekā konkurentiem! Šajā bloga rakstā pievērsīsimies vairākām mājas lapu izstrādes tendencēm, kas aktuālas kļūs 2018.gadā.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – klientu atbalsts tiešsaistē

Vairāk nekā jebkad agrāk ir svarīgi nodrošināt nepārtrauktu un mūsdienīgu klientu apkalpošanu. Arvien lielāku popularitāti iegūst čatboti – specializētas datorprogrammas, kas dod iespēju sazināties ar lietotāju izmantojot tekstu vai runu. Čatboti dod iespēju nodrošināt nepārtrauktu klientu apkalpošanu, kalpojot par jūsu klientu atbalsta punktu 24/7.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website chatbot”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – čatboti klientu apkalpošanā.

Čatbotu attīstība ir devusi iespēju uzlabot klientu apkalpošanu, kā arī atsevišķus tās elementus veiksmīgi ietvert uzņēmuma mājas lapā. Ko dara čatboti? Tie spēj atbildēt uz visbiežāk uzdotajiem klientu jautājumiem, novirzīt mājas lapas apmeklētājus uz tiem vēlamo galamērķa lapu vai paskaidrot to, kā pabeigt pasūtījumu, darījumu vai darbību.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – progresīvās aplikācijas

Nesen veiktā pētījumā tika noskaidrots tas, ka mobilās aplikācijas tiek izmantotas 89% no kopējā interneta lietošanas laika. Tas nozīmē to, ka mobilo aplikāciju formāta izmantošana var palīdzēt mērķauditorijas piesaistē.

Kas ir progresīvās web aplikācijas? Progresīvas web aplikācijas ir web aplikācijas, kas lietotājam rada iespaidu par to, ka tiek izmantota aplikācija, bet patiesībā tiek izmantota mājas lapa. Aplikāciju izveidē tiek izmantota pārlūkprogrammu funkcionalitāte, kas dod iespēju radīt pozitīvu mobilās aplikācijas lietotāju pieredzi.

Attēlu rezultāti vaicājumam “progressive web apps examples”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – progresīvās aplikācijas piemērs. 

Šai tehnoloģijai ir daudzas priekšrocības, piemēram, darbība bezsaistē, tūlītēja informācijas ielāde (atkarībā no tā, cik liela daļa informācijas tiek glabāta kešatmiņā), uzticamība un paziņojumu saņemšanas funkcija. Progresīvo aplikāciju izstrādei ir nepieciešams mazāk laika, tās var izmantot jebkurš lietotājs, kā arī to izveide un uzturēšana ir daudz vienkāršāka, kas rada papildus ieguvumus gan mājas lapas izstrādātājam, gan klientam un mājas lapas apmeklētājam.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – paziņojumi

Ir jāpiebilst, ka viena no spēcīgākajām mobilo aplikāciju priekšrocībām ir tūlītēja paziņojumu saņemšana (push notifications). Mobilās aplikācijas spēja nosūtīt lietotājam vērtīgu informāciju ir kļuvusi īpaši populāra un ietekmē mājas lapas datplūsmu, kā arī produkta pārdošanas apjomus.

Attēlu rezultāti vaicājumam “website push notifications”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – paziņojumi dažādās ierīcēs, piemērs. 

Šis ir viens no galvenajiem mājas lapas komunikācijas veidiem. Tomēr tas sāk darboties brīdī, kad mājas lapas apmeklētājs apstiprina savu vēlmi par turpmāko paziņojumu saņemšanu. Kādi ir galvenie ieguvumi? Galvenais ieguvums ir ievērojami augstāks klientu intereses un iesaistes līmenis, kas panākts bez liekām investīcijām un mājas lapas pārveidošanas.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – vienas lapas mājas lapas

2017.gada laikā arvien lielāku popularitāti iemantoja vienas lapas mājas lapas izstrāde. Vienas lapas mājas lapas dizains ir vienkāršs. Navigācija ietver ritināšanu uz augšu vai leju (lai aplūkotu konkrētu sadaļu).  

Attēlu rezultāti vaicājumam “best single page website”

Mājas lapas izstrādes tendences – vienas lapas mājas lapas piemērs. 

Svarīgākā šī mājas lapas veida priekšrocība ir vienkāršība. Vienas lapas mājas lapas struktūru neveido sarežģīta navigācija vai apjomīga izvēlne, turklāt dizains ir piemērots arī mobilajām ierīcēm. Šīs mājas lapas ir piemērotas tiem, kas vēlas izstrādāt vienkāršu un lētu, bet kvalitatīvu mājas lapu ar salīdzinoši nelielām uzturēšanas izmaksām.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – statiskas mājas lapas

Visa pamatā ir statiskas mājas lapas. Katra lapa, izmantojot HTML, ir vienkārši kodēta, kas nozīmē to, ka ikviens lietotājs redz fiksētu (to pašu) saturu. Jūs jautāsiet, kādēļ web izstrādē atgriezties dažus gadus senā vēsturē? Atbilde ir vienkāršība.

Attēlu rezultāti vaicājumam “static websites examples”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – statiskas un dinamiskas mājas lapas. 

Statiskās mājas lapas ir drošas, to ielāde ir ātra, turklāt statisko mājas lapu izstrāde ir ļoti lēta. Jums ir jāatceras par to, ka šīs mājas lapas netiek izstrādātas tā, kā pirms 10 gadiem, tomēr to izveide vēl joprojām nav laikietilpīga.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – lietotāju interfeiss

Gadu gaitā lietotāju interfeiss ir kļuvis par galveno mājas lapas izstrādātāju problēmu. Ir jāsaprot tas, ka pat labākais un mūsdienīgākais dizains var būt bezjēdzīgs, ja mājas lapas apmeklētājs, ātri un vienkārši, nevarēs atrast tam nepieciešamo informāciju. Lietotāju interfeiss sākotnēji bija paredzēts tikai mobilajām lietotnēm, tas dod iespēju izmantot animācijas un pārejas ar mērķi veicināt lietotājam svarīgu funkciju izmantošanu. Nenoliedzami tas palīdz radīt arī atbilstošas zīmola asociācijas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “best website example”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – mājas lapas attēlošana dažādās ierīcēs.

Lietotāju interfeiss ir tas, kas mājas lapas izstrādātājam dod iespēju izveidot interesantu, piesaistošu un funkcionālu uzņēmuma mājas lapu. Lietotāju interfeisa piemēri ir saistīti ar dizainu – parallax, dimensionalitāte u.c.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – flash beigas

Jūs noteikti zināt, ka flash ir viens no interesantākajiem mājas lapas elementiem, kas dod iespēju mājas lapā attēlot interesantas animācijas un citus elementus. Kaut gan šis elements tiek izmantots jau gadiem, ir sagaidāms, ka flash animāciju ēra beigsies jau drīzumā.

2017.gadā Adobe paziņoja par to, ka Adobe Flash tiks atjaunināts un izplatīts tikai līdz 2020.gadam. Ir jāpiebilst, ka flash ir izmantojams gandrīz jebkurā ierīcē. Ja jūs nevēlaties zaudēt mājas lapas apmeklētājus, jau nākamgad flash ir ieteicams aizstāt ar HTML5, kas pakāpeniski ir kļuvis par populārāko formātu.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – foto saturs

Šobrīd kā nekad agrāk nozīmīga loma mājas lapas attīstībā ir foto saturam, ilustrācijām, jo labi un kvalitatīvi mājas lapas attēli var palīdzēt reklāmguvumu līmeņa paaugstināšanā un apmeklētāju skaita palielināšanā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “good website example”

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – mājas lapa, kura ir svarīgs foto saturs. 

Šī tendence nav jauna vai nezināma. Jau kopš avīžu izdošanas pirmssākumiem ir zināms tas, ka kvalitatīvi foto veicina lasītāju (klientu) interesi par produktu, kā arī veicina atkārtotos pirkumus. Ir paredzams, ka 2018.gadā par vienu no galvenajiem produkta veiksmes faktoriem interneta tirdzniecībā kļūs unikāli un kvalitatīvi foto, ilustrācijas, kas atspoguļo produkta unikalitāti un ietver klientam nepieciešamo informāciju.

Mājas lapas izstrādes tendences 2018 – secinājums

Tehnoloģiju attīstības rezultātā ik gadu mainās mājas lapu izstrādes tendences. Šīs tendences var izmantot gan esošo klientu atkārtoto pirkumu veicināšanai, gan jaunu klientu piesaistei. Lai uzvarētu konkurences cīņā ir svarīgi jaunākās un uzņēmumam atbilstošākās mājas lapas izstrādes tendences izmantot sava uzņēmuma attīstībā.


Lasīt vairāk: mājas lapas izstrāde


Rakstā izmantotie informācijas avoti:

Astoņas web izstrādes tendences 2018.gadam

Mājas lapu izstrādes tendences 2018.gadam


Saistītie raksti:

Mājas lapas dizaina tendences 2018

Kādēļ izstrādāt WordPress mājas lapu?

Kādēļ investēt jaunas mājas lapas izveidē?

Web risinājumu izstrāde


Interesē mājas lapas izstrāde? Jautā, mēs palīdzēsim!