Ikdienā digitālajā vidē ar vien biežāk redzami šie saīsinājumi - UI (lietotāju saskarne) un UX (lietotāja pieredze), bet, ko tie īsti nozīmē un kā atšķiras?

UI (USER INTERFACE) | LIETOTĀJU SASKARNE

UI jeb User Interface, latviskojot tiek saukts par lietotāju saskarni.  UI apzīmē visus elementus, ar ko lietotājam nākas mijiedarboties, ienākot mājas lapā. Tas ietver gan ekrānus, gan tastatūru, skaņas un pat gaismas, kā arī, protams, mājas lapā izvietotos elementus.

Katras mājas lapas UI ir jācenšas maksimāli pielāgot klienta vēlmēm un uzņēmumam, kā arī tam jābūt skaidri saprotamam un ļoti vienkāršam,  lai veidotos laba lietotāju pieredze (UX).

UX (USER EXPERIENCE) | LIETOTĀJA PIEREDZE

UX jeb User Experience, latviskojot - lietotāju pieredze, ir kā UI rezultāts. Tā ir pieredze, kas veidojas mijiedarbojoties ar visiem elementiem. Tā var būt gan pozitīva, gan neitrāla, gan negatīva, kā arī mainīties, ja tiek mainīts kaut kas saskarnē (user interface).

Piemēram, Google, galvenokārt, veido labu lietotāju pieredzi, jo orientējas uz klientiem. Cilvēki, tur ieejot, grib ātri atrast informāciju, un viņiem tāda iespēja tiek sniegta, mājas lapas vidū ir liels, pamanāms meklēšanas lauks, nav lieka informācija  un uzmanības novērsēji.  

UI/UX DIZAINS

UI un UX visbiežāk tiek lietoti kopā, runājot par UI/UX dizainu un UI/UX dizaineriem.  Šāds dizains tiek balstīts uz klientiem un viņu ceļu mājas lapā, lai veicinātu mājas lapas mērķa sasniegšanu, piemēram, pirkuma vai rezervācijas veikšanu. Lai lietotāju vēlētos uzturēties mājas lapā, to nepametot pirmajās sekundēs, ir jārada vizuāli patīkams izskats, strukturēts un pareizi noformēts saturs, jāiekļauj piemērotas CTA pogas, mājas lapai jābūt ērti lietojamai no jebkuras ierīces utt.  Ikkatrai mājas lapas detaļai ir jābūt orientētai uz klientiem, un UI/UX dizaineri strādā, lai to panāktu.

Ja nepieciešama  lietotājiem draudzīga mājas lapa ar unikālu dizainu, ko izstrādājuši pieredzējuši UI/UX dizaineri, tad sazinies ar mums.